Kolski Klub Sportów Walki

oyama karate - kickboxing

OYAMA IKF PZKB_logo
Bird

OYAMA TOP

Po raz kolejny organizatorem imprezy był Jeleniogórski Klub OYAMA z Shihan Rafałem Majdą 5 dan na czele, a miejscem imprezy Hala Widowiskowo-Sportowa Parku Sportowego „Złotnicza” w Jeleniej Górze. Współorganizatorami zawodów były: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Urząd Miasta Jelenia Góra. Patronat nad OYAMA TOP objęli: Prezydent Miasta Jelenia Góra oraz Prezes OYAMA Polskiej Federacji Karate. Wystartowało przeszło 360 zawodników z 43 klubów Polski, Estonii i Kanady w tym przedstawicie karate Kyokushin, Tezuka Group i Karate Kanreikai.

W  godzinach przedpołudniowych, grupa 175 chłopców i dziewcząt rywalizowała w zawodach młodzików (10-12 lat) i juniorów młodszych (12-14 lat), w konkurencji Lekki Kontakt. Następnie rozegrano zawody w konkurencji Semi-knockdown z udziałem 115 juniorów (14-18 lat).Turniej zakończyły zawody knockdown młodzieżowców i seniorów (71 osób), których finałem był konkurs łamania desek (Tameshiwari).

Naszych reprezentantów oglądać mogliśmy w rywalizacji semi-knockdown. Tym razem głównym celem sensei Krzysztofa Wojewody, było wprowadzenie do kadry klubu nowych zawodników i zdobycie przez nich praktyki turniejowej. Dlatego też, oprócz sempai Arkadiusz Wojewody w drużynie znalazło się dwóch debiutantów - sempai Joanna Janiak i Mateusz Śledziński. Cała trójka spełniła pokładane w nich oczekiwania. Mimo braku medali, dobrze realizowali założenia taktyczne, a co najważniejsze wzbogacili się o bezcenne doświadczenia, które pomogą im w dalszym rozwoju sportowym. Najbliżej podium znalazła się Asia, która po stoczeniu dwóch ładnych walk zajęła 4 miejsce. Sempai Arek po dogrywce w wyrównanym i zaciętym boju, uległ zawodnikowi gospodarzy, pokazując po raz kolejny niesamowitą nieustępliwość i waleczność.  Sensei K. Wojewoda pełnił rolę sędziego bocznego, a sempai Mikołaj Michalak mógł sprawdzić się jako trener/sekundant, przekazując swoje uwagi walczącym zawodnikom.