Kolski Klub Sportów Walki

oyama karate - kickboxing

OYAMA IKF PZKB_logo
Bird

XVI Puchar Polski Oyama Top

Start w XVI Pucharze Polski Seniorów i Juniorów OYAMA TOP, rozpoczął nowy sezon sportowy dla zawodników naszego klubu. W dniach 21-22.11.2015 roku sempai Joanna Janiak i Arkadiusz Wojewoda, udali się  do Piotrkowa Trybunalskiego, aby tam w Hali Sportowej RELAX wziąć udział w turnieju zorganizowany przez Piotrkowski Klub Oyama Karate WASHI, na czele z Sensei Dariuszem Szulcem 3 dan. W tej dwudniowej imprezie wystartowało 330 zawodników z 37 klubów, reprezentujących organizacje Oyama Karate, Kyokushin Karate Tezuka Group i Kyokushin Karate Matsushima.

 

 

W sobotę, w godzinach przedpołudniowych, rozegrano zawody w konkurencji Lekki Kontakt. Juniorzy Młodsi (12-14 lat) po raz pierwszy od Pucharu Europy OYAMA IKF Wieliczka 2015 walczyli z użyciem low-kick. Walki były zacięte i wzbudzały niesamowite emocje wśród  licznie zgromadzonych na trybunach rodziców.

Popołudnie zarezerwowane było dla zawodników startujących w prestiżowej konkurencji Knockdown, która tradycyjnie już, stała na bardzo wysokim poziomie sportowym. W gronie seniorek zadebiutowała Joanna Janiak, która kończąc przygodę z kategorią juniorek starszych, rozpoczęła zmagania ze starszymi i bardziej doświadczonymi koleżankami. W tym roku, nie dane było jej walczyć jako młodzieżowiec, gdyż Panie rywalizowały w dwóch połączonych kategoriach wiekowych imponując twardością i skutecznością.

                W przypadku naszej zawodniczki, sprawdziła się teza, iż w sporcie oprócz dobrego przygotowania potrzebne jest też szczęście. Asia w swoim pierwszym pojedynku trafiła na utytułowaną przeciwniczkę, zdobywczynie Pucharu Europy, a jak się później okazało zwyciężczynie turnieju Justynę Cyrulik  z Krakowa, wybraną również Najlepszą Seniorką Oyama Top. Dumą napawa to, iż sempai Asia nie oddała pola bez walki, przegrywając decyzją sędziów, ustępując rywalce jedynie doświadczeniem turniejowym.

 

 

W drugim dniu rozegrano konkurencję Semi-knockdown. Był to dzień w którym do rywalizacji włączył się sempai Arkadiusz Wojewoda. Miał on duże szanse, aby znaleźć się w finale kategorii Junior Starszy. Ale i on po dogrywce musiał uznać wyższość zawodnika z Katowic, który sięgnął potem po Puchar Polski. Niestety, podczas walki, naszemu reprezentantowi odnowiła się kontuzja, której nabawił się w trakcie przygotowań do turnieju i nie dane mu było stoczyć pojedynku o trzecie miejsce. Wysoki poziom sportowy naszych zawodników zaprezentowany podczas walk, pozwala z nadzieją spojrzeć na przyszłe ich starty i liczyć na dobre wyniki w następnych turniejach.

Naszym zawodnikom towarzyszyli: sensei Krzysztof Wojewoda - pełniąc obowiązki sędziego, Marlena Wojewoda – kierownik ekipy, sempai Mikołaj Michalak – trener, oraz grono kibiców, które przybyło by dopingować naszych przedstawicieli.