Kolski Klub Sportów Walki

oyama karate - kickboxing

OYAMA IKF PZKB_logo
Bird

Mistrzostwa Polski Centralnej - Łódź 2016

 30 stycznia 2016r., to data organizacji kolejnych Mistrzostw Polski Centralnej Oyama Karate w Kata. W turnieju wystartowało 134 zawodników reprezentujących 11 klubów.

Jak w poprzednich latach, tak i tym razem, gospodarzem zawodów był Łódzki Klub Oyama Karate "Neko", a areną zmagań obiekt Chojeńskiego Klubu Sportowego.  W zawodach udział wzięli przedstawiciele Białegostoku, Brzeszcz, Koła, Konina, Kozienic, Piotrkowa Trybunalskiego, Rzeszowa, Tarnobrzegu, Torunia, Turku oraz Łodzi. Patronat honorowy nad imprezą objęła Prezydent Miasta Łodzi pani Hanna Zdanowska, a jednym ze współorganizatorów było Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA. Zawody zostały sprawnie poprowadzone przez sensei Marcina Siegieńczuka (Białystok) oraz sensei Adama Sochana i Jarosława Sztuca (Łódź). Obowiązki sędziego głównego zawodów pełnił przedstawiciel naszego Klubu, sensei Krzysztof Wojewoda.

Ze względu na trwające ferie w zawodach reprezentowała nas tylko trójka zawodników. W kategorii młodzików wystartowali sempai Adam Woziński i Tobiasz Mikołajczyk, a w kategorii junior starszy sempai Arkadiusz Wojewoda. Zarówno Adam, jak i debiutujący Tobiasz, odpadli w swoich drugich pojedynkach, plasując się tuż przed strefą medalową. Ich występy uznać można jednak za udane i napawające optymizmem. Po raz kolejny na wysokości zadania stanął  sempai Arek, zajmując drugie miejsce i zdobywając srebrny medal. Niedosytem jest jednak fakt, że o porażce w finale zadecydował jego drobny błąd w końcówce wykonywanego kata. Wszyscy medaliści turnieju otrzymali puchary, medale oraz dyplomy. 

/GALERIA/