oyama karate - kickboxing

OYAMA IKF PZKB_logo
Bird

XXII Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kata

W dniu 12.03.2016r. w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w Olkuszu, odbyły się XXII Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kata. W turnieju tym wystartowało 224 zawodniczek i zawodników z 28 klubów. Organizatorem był Jurajski Klub Oyama Karate na czele z Sensei Kazimierzem Skalniakiem 4 dan.

W czasie ceremonii otwarcia Hanshi Jan Dyduch przypomniał zmarłego twórcę stylu OYAMA, Wielkiego Mistrza Soshu Shigeru Oyamę 10 dan, którego pamięć zebrani uczcili minutą ciszy. Mistrzostwa Polski rozegrane zostały w konkurencjach Kata i  Kobudo (formy z bronią), w różnych kategoriach wiekowych, obojga płci. Nasz Klub reprezentowali sempai Joanna Janiak i Arkadiusz Wojewoda. Sempai Arek wygrał pewnie jeden pojedynek, po czym doznał nieznacznej porażki, ulegając przeciwnikowi werdyktem 2:3. Więcej szczęścia miała sempai Asia. Wystartowała ona w konkurencji Kata i Kobudo. W tej drugiej zajęła 3 miejsce, dzięki czemu otrzymała  dodatkową premię, którą było zakwalifikowanie się do udziału w listopadowych Otwartych Mistrzostwach Europy Kyokushin Tezuka Group w Wałbrzychu. Zawody stały na wysokim i wyrównanym poziomie. Najlepsi otrzymali medale i puchary przygotowane przez Firmę SUTEMI z Wadowic.