Kolski Klub Sportów Walki

oyama karate - kickboxing

OYAMA IKF PZKB_logo
Bird

Wypoczynek letni – Białka Tatrzańska 2016

W czwartkowy poranek 28 lipca, 33 osobowa grupa dzieci i młodzieży, przybyła na wyznaczone miejsce zbiórki, aby po krótkim pożegnaniu z rodzicami, udać się autokarem na wypoczynek do pensjonatu „Pod Tatrami” w malowniczej Białce Tatrzańskiej. 

Ponieważ dzień ten był terminem wizyty Ojca Świętego na Jasnej Górze, większość trasy przebiegała w asyście służb mundurowych, zabezpieczających drogi dojazdowe do Częstochowy i Krakowa. Dzięki temu, podróż minęła bez opóźnień, a pasażerowie mieli dodatkową atrakcję, obserwując prewencyjne działania jednostek zmobilizowanych do tego zadania. Po przybyciu na miejsce, obozowicze szybko rozpakowali bagaże i udali się do swoich pokoi. Po krótkim odpoczynku, kierownik placówki - sensei Krzysztof Wojewoda - zapoznał wszystkich z obowiązującymi regulaminami i dokonał podziału na grupy, przekazując młodych wczasowiczów pod opiekę sempai Karoliny Zielińskiej i Marleny Wojewody, które pełniły obowiązki wychowawczyń. Od piątku uczestnicy obozu rozpoczęli realizację bogatego programu wypoczynku. W dniu tym, jego głównym punktem, była piesza wycieczka do ośrodka narciarskiego na Kotelnicy Białczańskiej. Miała ona za zadanie przygotować organizm do wypraw w wyższe pasma górskie z przewodnikiem tatrzańskim. Sobota to podróż do Niedzicy, gdzie w Parku Rozrywki każdy znalazł atrakcję dla siebie. Po zwiedzeniu Parku Miniatur, młodsza część podopiecznych sensei Wojewody udała się na „dmuchańce”, zjeżdżała na oponkach, skakała na trampolinach, czy też pokonywała mini parki linowe. Atrakcje te przypadły do gustu również ich wychowawczyniom, które bawiły się razem z dziećmi. Starsi obozowicze, pokonali trudy „Trasy Janosika” w Parku Linowym i udali się na laserowy paintball, aby tam wcielić się w rolę ”gwiezdnych rycerzy”, tocząc walkę na galaktycznej arenie. Kolejne dni to następne wycieczki. Młodzi turyści dwukrotnie udali się do Tatrzańskiego Parku Narodowego. W poniedziałek przewodnik górski poprowadził ich Doliną Strążyską do Wodospadu Siklawica, a w piątek celem wyprawy był Czarny Staw Gąsienicowy z odpoczynkiem w schronisku Murowaniec. We wtorek i czwartek przyszedł czas na relaks i wizytę w Zakopanem na kąpielisku usytuowanym na Polanie Szymoszkowej. Jednak najbardziej wyczekiwanym przez wszystkich dniem, była środa 3 sierpnia. W dniu tym, odbyła się całodniowa wycieczka do największego w Polsce Parku Rozrywki „Energylandia” w miejscowości Zator. Całości wypoczynku dopełniały zajęcia organizowane w miejscu zakwaterowania. Wolne chwile wypełniały treningi sztuk walki, gry i zabawy zespołowe, zajęcia plastyczne, karaoke czy też szaleństwa na wieczornych dyskotekach. Na pamiątkę wspólnego pobytu, każdy obozowicz otrzymał pamiątkową czapeczkę i koszulkę, oraz dyplom uczestnictwa.

Wszyscy uczestnicy obozu letniego, składają serdeczne podziękowania Gminie Miejskiej Koło i Powiatowi Kolskiemu za wsparcie jego organizacji.
OSU!