Kolski Klub Sportów Walki

oyama karate - kickboxing

OYAMA IKF PZKB_logo
Bird

Witamy nowych SENSEI.

       W dniach 15-16 października 2016 r., w Hali Sportowej Centrum Rozwoju Com-Com-Zone, w Krakowie odbyło się XVI Międzynarodowe Seminarium OYAMA IKF z okazji XXV LECIA OYAMA KARATE W POLSCE (1991-2016). W trakcie zjazdu, przeprowadzono dwudniowy egzamin mistrzowski w którym udział wzięło blisko 270 instruktorów i zawodników, głównie z Polski oraz z Rosji, Niemiec, Danii, Węgier, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Egzamin prowadził Prezydent OYAMA IKF Hanshi Jan Dyduch 8 dan wraz z Shihan Andrzejem Pierzchałą 7 dan i Shihan Pawłem Pajdakiem 6 dan.
 

Po latach studiowania Oyama Karate, wiążącego się z wieloma wyrzeczeniami, ciężkim treningiem, hektolitrami wylanego potu, często kosztem kontaktów towarzyskich, do egzaminu na „czarny pas” przystąpiła trójka zawodników Kolskiego Klubu Sportów Walki - Joanna Janiak, Karolina Zielińska I Mikołaj Michalak.

Miło nam zakomunikować, iż czas poświęcony przez podopiecznych sensei Krzysztofa Wojewody na pokonanie drogi do mistrzostwa w Karate, nie został zmarnowany. Po wielogodzinnym teście technicznym, obejmującym prezentację wszystkich technik, kombinacji, kihon-kata, zaawansowanych kata oraz układów formalnych z użyciem broni: Bo i Tonfy, oraz po stoczeniu ciężkich walk, ze stale zmieniającymi się przeciwnikami w części praktycznej / Kumite /, uzyskali oni stopień mistrzowski 1 DAN i tytuł SENSEI.

Po zakończeniu egzaminu w godzinach wieczornych, w Hotelu „Santorini” odbył się Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy OYAMA Polskiej Federacji Karate, a następnie uroczyste przyjęcie z okazji XXV-lecia Oyama karate w Polsce z udziałem szefów klubów oraz zaproszonych gości z kraju i zagranicy. Spotkanie to, było okazją do złożenia podziękowań i wręczenia wyróżnień osobom zasłużonym dla organizacji.

Za wieloletni, twórczy i niestrudzony wkład w rozwój Oyama Karate w Polsce, Hanshi Jan Dyduch nagrodził certyfikatem i pasem na honorowy stopień mistrzowski 1 dan, grono Pań. Wśród wyróżnionych znalazła się Prezes Kolskiego Klubu Sportów Walki p. Marlena Wojewoda.

Serdecznie wszystkim gratulujemy.