Kolski Klub Sportów Walki

oyama karate - kickboxing

OYAMA IKF PZKB_logo
Bird

Udany występ zawodników Kolskiego Klubu Sportów Walki na Mistrzostwach Europy

 W dniach 26-27 listopada 2016 roku, w Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua-Zdrój w Wałbrzychu, rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushinkai Tezuka Group w konkurencjach: Kata, Lekki Kontakt, Semi-knockdown i Knockdown. Organizatorem zawodów, był Komitet Organizacyjny Wałbrzyskiego Klubu Karate Kyokushinkai. Wśród blisko 500 osobowej grupy zawodników z Polski i 13 państw, reprezentujących style karate: KYOKUSHIN i OYAMA, znalazła się dwójka przedstawicieli Kolskiego Klubu Sportów Walki – Joanna Janiak i  Arkadiusz Wojewoda.

Zawody zaszczycił swoją obecnością Prezes IKO Kyokushin Kaikan Tezuka Group – Kaicho Toru Tezuka 9 dan (Japonia). W zawodach wziął także udział Prezes OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate - Hanshi Jan Dyduch 8 dan i Przewodniczący Europejskiej Organizacji Kyokushinkai Tezuka Group - Shihan Eugeniusz Stanisławek 6 dan. W sobotę rano, swoje starty rozpoczęła sensei Asia. Rano rywalizowała w konkurencjach Kata i Kata z bronią, a po południu tego samego dnia, w prestiżowej konkurencji Knockdown. Dobre starty naszej reprezentantki zaowocowały wywalczeniem dwóch 4 miejsc. Stanęła ona tuż przy podium w konkurencjach Kata z bronią i Knockdown.

 W niedzielę, na matę w konkurencji Semi-knockdown Juniorów wszedł sempai Arkadiusz, debiutując na Mistrzostwach Europy. Mimo dobrego występu, nie udało mu się jednak przebić do strefy medalowej, kończąc swoją rywalizację na miejscu w przedziale 5 – 8.

Według opinii Sensei Krzysztofa Wojewody, był to bardzo udany start naszych zawodników, a wyniki i styl w jakim zostały osiągnięte, napawają dumą.  

Kolejny sprawdzian umiejętności młodych adeptów Oyama karate.