Kolski Klub Sportów Walki

oyama karate - kickboxing

OYAMA IKF PZKB_logo
Bird

Srebro Mistrzostw Polski Oyama Karate w Kata.

 Blisko 180 zawodników z 27 klubów Oyama karate  wystartowało 25 marca 2017 r. w XXIII Mistrzostwach Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kata. Zawody rozegrano w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Turku.

 Organizatorem turnieju był Turkowski Klub Karate z Sensei Włodzimierzem Rygiertem 4 dan na czele, a współorganizatorem Urząd Miejski w Turku. Patronat nad Mistrzostwami objęli: Burmistrz Miasta Turku oraz Prezes OYAMA Polskiej Federacji Karate Hansi Jan Dyduch.
Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: Kata i Kata z bronią (Oyama Kobudo Kata) na trzech polach prezentacji. Zmagania rozegrano systemem pucharowym. Poziom współzawodnictwa sportowego był wysoki i wyrównany. Nasz klub w konkurencji Kata reprezentowali Zuzanna Supeł i Marcelina Józefowicz (kat. dziecko dziewczęta), Mateusz Szostak i Adam Waberski (kat. dziecko chłopcy), Adam Woziński (kat. młodzik), Maria Szczesiak (kat. młodziczka), Szczesiak Jan (kat. junior), Maria Wasielewska (kat. juniorka), Arkadiusz Wojewoda (kat. młodzieżowiec) oraz w konkurencji Kata z bronią Joanna Janiak (kat. młodzieżowiec) i Maria Wasielewska. Dla większości z nich był to debiut na imprezie tak wysokiej rangi. Mimo małego doświadczenia wiele stoczonych przez naszych zawodników pojedynków była wyrównanych, a o porażce decydowały drobne niedociągnięcia spowodowane napięciem turniejowym. Po raz kolejny swoje wysokie umiejętności Karate potwierdziła sensei Joanna Janiak, stając na drugim miejscu podium w konkurencji Kobudo. Nie dużo brakło, aby nasi reprezentanci cieszyli się z drugiego medalu w tej samej konkurencji, jednak sempai Maria Wasielewska nieznacznie przegrała pojedynek o trzecie miejsce, stając tuż obok podium. Obowiązki sędziego mistrzostw pełnił sensei Krzysztof Wojewoda, a kierownika ekipy Marlena Wojewoda.
Gustowne puchary i medale wręczyli zawodnikom Zastępca Burmistrza Turku Pan Jerzy Kurzawa, Hanshi Jan Dyduch, sędzia główny Shihan Paweł Pajdak oraz Sensei Włodzimierz Rygiert.