Kolski Klub Sportów Walki

oyama karate - kickboxing

OYAMA IKF PZKB_logo
Bird

Złoto reprezentantki naszego klubu w Mistrzostwach Polski Oyama Karate w Kumite

W dniach 27-28 maja 2017 r., reprezentanci naszego Klubu wzięli udział w XXII Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencjach walk. Zawody zorganizowane zostały w hali sportowej Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie.

Organizatorem tego wydarzenia był Małopolski Klub Karate z Sensei Jackiem Kasperkiem 4 dan na czele, a współorganizatorami Urząd Gminy w Andrychowie i Klub Karate Mawashi z Choczni. W imprezie udział wzięło blisko 400 zawodników z 36 klubów, w tym dwóch z Kyokushin Tezuka Group.

Do startu w Mistrzostwach sensei Krzysztof Wojewoda wytypował siedmioosobową grupę zawodników w składzie: Joanna Janiak i Arkadiusz Wojewoda – konkurencja knockdown, Mikołaj Karasiński i Maria Wasielewska – konkurencja semi-knockdown, oraz Dominik Oksiak, Tobiasz Mikołajczyk i Maciej Ziółkowski – konkurencja lekki kontakt. Jako pierwsi z naszych reprezentantów do walk przystąpili Juniorzy Młodsi (12-14 lat) w formule LEKKI KONTAKT. Spośród nich najlepszy wynik osiągnął Dominik Oksiak, zajmując trzecie miejsce w kat. do 35 kg, Tobiasz sklasyfikowany został na miejscu w przedziale 5-8. Maciej Ziółkowski z powodu choroby zmuszony był do rezygnacji ze startu w turnieju. Tego samego dnia po południu, w najbardziej prestiżowej konkurencji KNOCKDOWN, na matę wyszli nasi młodzieżowcy (18-22 lata). Bardzo dobrze spisała się Joanna Janiak, która po zaciętych walkach osiągneła największy sukces w swojej karierze, zajmując pierwsze miejsce w kategorii wagowej powyżej 60 kg. Wysoką formę zaprezentował również debiutujący w gronie młodzieżowców Arkadiusz Wojewoda. Po stoczeniu długich i wyczerpujących walk z bardziej doświadczonymi zawodnikami zajął on 4 miejsce w kategorii do 70 kg. W drugim dniu MP sprawnie rozegrano konkurencję SEMI-KNOCKDOWN z udziałem Marii Wasielewskiej (Juniorka 14-16 lat) i Mikołaja Karasińskiego (Junior Starszy 16-18 lat). Obydwoje po rozegraniu swoich pojedynków sklasyfikowani zostali na miejscach w przedziale 5-8. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż wszyscy nasi Juniorzy debiutowali na imprezie tak wysokiej rangi, a ich postawa daje nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłości podczas kolejnych startów.

Uczestnictwo naszych zawodników w Mistrzostwach było możliwe, dzięki wsparciu finansowemu GMINY MIEJSKIEJ KOŁO, za co serdeczne dziękujemy.

 

/GALERIA/