Kolski Klub Sportów Walki

oyama karate - kickboxing

OYAMA IKF PZKB_logo
Bird

Złoto w Otwartym Pucharze Makroregionu Zachodniego Oyama PFK w Kata i Kumite

 W dniu 26 listopada 2017 r. nasi zawodnicy wzięli udział w Otwartym Pucharze Makroregionu Zachodniego OYAMA PFK w Kata i Kumite. Turniej odbył się w Hali Sportowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a jego Organizatorem był Wrocławski Klub Karate Oyama DRAGON z Sensei Łukaszem Laskowskim 3 dan na czele. W Pucharze wystartowało 334 zawodniczek i zawodników reprezentujących 23 ośrodki (Herby, Kozienice, Lubsko, Nowogród Bobrzański, Jasień, Cottbus (Niemcy), Brzeszcze, Koło, Kraków KOYAMA, Kraków KAS, Białystok, Turek, Radom, Piotrków Trybunalski, Żagań, Łódź, Jelenia Góra, Lubliniec, Katowice GOLIAT, Wrocław DKOK, Wrocław DARAGON, Wałbrzych  Tezuka, Strzegom Tezuka). W porannym konkursie Kata wystartowały 172 osoby, a w popołudniowych konkurencjach Lekki Kontakt oraz Semi-knockdown Juniorów i Seniorów walczyło 213 zawodniczek i zawodników. Pojedynki rozegrano na trzech matach.

 
 
W składzie naszej reprezentacji znaleźli się zawodnicy: Mikołaj Karasiński /Semi-knockdown, Junior Starszy do  70 kg/, Maria Wasielewska /Semi-knockdown Junior do 50 kg i Kata Junior/ i Tobiasz Mikołajczyk /Lekki Kontakt Junior Młodszy do 40 kg/. Rolę sekundanta udzielającego wskazówek naszym reprezentantom w trakcie walki pełnił sempai Arkadiusz Wojewoda.
 
 
Po raz kolejny swoją wysoką formę i umiejętności sportowe potwierdziła Maria Wasielewska, zdobywając 1 miejsce w konkurencji Kata i 4 miejsce w Kumite. Tuż za podium uplasował się również Mikołaj Karasiński, wywalczając 4 miejsce w swojej kategorii. Tobiasz Mikołajczyk uplasował się na miejscu 5-8, przegrywając po wyrównanej walce przez wskazanie sędziego maty.