Kolski Klub Sportów Walki

oyama karate - kickboxing

OYAMA IKF PZKB_logo
Bird

Prezenty od Świętego Mikołaja

 Grudzień to miesiąc w którym od zawsze wszystkie dzieci wypatrują Świętego Mikołaja, zastanawiając się, jakim prezentem zostaną obdarowane. Takie same przemyślenia towarzyszą dzieciom ćwiczącym w naszym klubie.

Gdy nadchodzi pora imienin Świętego Mikołaja, nasi klubowicze zastanawiają się, czy Sędziwy Staruszek dotrzyma danej rok temu obietnicy i odwiedzi ich podczas zajęć. W tym roku pytanie to było jeszcze bardziej nurtujące, ponieważ utworzyła się nowa grupa szkoleniowa w Babiaku i dotrzeć on musiał także tam…. a może tylko tam?…. a może to będzie za trudne i nie odwiedzi nas wcale? Jednak nie takie problemy rozwiązywały jego renifery. Święty Mikołaj sprostał zadaniu, pojawiając się w obu miejscach. Jego magiczny uśmiech wyczarował atmosferę radości i wprowadził nastrój zbliżających się świąt, a przywiezione prezenty ucieszyły obdarowanych. Z powodu zaawansowanego wieku i problemów ze zdrowiem nasz Gość „zamienił” w Śnieżynki trzy nasze dziewczynki, aby te pomogły rozdawać mu upominki.
Podczas krótkiej wizyty każdy młody karateka miał okazję zamienić z Mikołajem kilka zdań, uścisnąć mu dłoń, przytulić się, a nawet poprzez recytację „Przysięgi Dojo” zobowiązać do wytrwałości w treningu i przestrzegania wszelkich zasad w niej zawartych.  Jednak wszystko co dobre szybko się kończy, więc i ta wizyta jest już za nami. Zostały prezenty, wspomnienia i kolejny rok wyczekiwania.
Dziękujemy Święty Mikołaju.