Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Partnerzy

Filmy
Dokumenty
Kalendarz
Linki

 

Wicemistrzostwo Polski naszej zawodniczki w MP w Kata

Srebrny i brązowy medal wywalczyli reprezentanci Kolskiego Klubu Sportów Walki w XXIV Mistrzostwach Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kata oraz II Pucharze Polski OYAMA CUP w Knockdown.   

 

 
Dnia 24 marca 2018 r. w Hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego w Rzeszowie odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kata oraz II Puchar Polski OYAMA CUP w Knockdown. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy OYAMA Rzeszów na czele z Sensei Patrycjuszem Mostkiem 4 dan. W tych prestiżowych zawodach udział wzięło przeszło 230 zawodników z 30 klubów OYAMA PFK z całej Polski. Kolski Klub Sportów Walki reprezentowali: Wasielewska Maria, Supeł Zuzanna, Martyna Wiśniewska i Maja Niżewska startując w konkurencji Kata oraz Mikołaj Michalak – konkurencja knockdown. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, a stoczone pojedynki pokazały bardzo dobre przygotowanie techniczne i kondycyjne wszystkich startujących.
Z naszej reprezentacji jako pierwsze na mate weszły zawodniczki rywalizujące w rozegranych przed południem Mistrzostwach Polski OYAMA PFK w konkurencjach KATA i KATA Z BRONIĄ (Oyama Kobudo). Maji, Martynie i Zuzannie debiutującym na imprezie tak wysokiej rangi nie udało się niestety przebrnąć rundy eliminacyjnej. Bardzo dobrze presje turnieju zniosła doświadczona już Maria Wasielewska, która w konkurencji Kata zakończył rywalizację przed strefą medalową, ale wynagrodziła to sobie w Kata Kobudo, gdzie po zaciętych pojedynkach w kategorii Juniorek wywalczyła srebrny medal, zdobywając wicemistrzostwo Polski.
Tego samego dnia po południu, odbył się II Puchar Polski OYAMA CUP w konkurencji KNOCKDOWN, z udziałem sensei Mikołaja Michalaka startującego w kategorii Seniorów (18-35 lat) do 80 kg. Dla naszego zawodnika był to bardzo ważny występ, ponieważ wrócił on do walk po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Jego pojedynki były dynamiczne i pokazały dobre przygotowanie do turnieju. Mimo przegranego starcia o wejście do finału z przyszłym zwycięzcą kategorii w walce o trzecie miejsce Mikołaj nie zostawił złudzeń następnemu przeciwnikowi i pewnie go pokonując, stanął na trzecim stopniu podium.
Obowiązki sędziego zawodów pełnił sensei Krzysztof Wojewoda, kierownika ekipy sensei Marlena Wojewoda, a sekundantem był sempai Janusz Kujawski. Naszych zawodników wspierała grupa rodziców, za co serdecznie im dziękujemy.
Start w imprezie finansowo wsparła Gmina Miejska Koło.
 
/GALERIA/
Administrator
Strona główna |Archiwum |Treningi |Galeria |Historia |Kontakt
Copyright © KKSWDzisiaj odwiedziło Nas: 5 osób Wczoraj odwiedziło Nas: 41 osób łącznie odwiedziło Nas: 114735 osób (od 19.12.2011r.)