Kolski Klub Sportów Walki

oyama karate - kickboxing

OYAMA IKF PZKB_logo
Bird

XX Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kata

Dnia 29.03.14 r. w Tychach odbyły się XX Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kata, w których wystartowało 192 zawodników i zawodniczek z 26 klubów Oyama Karate.
Jubileuszową imprezę zorganizował Śląski Klub Karate GOLIAT z Sensei Jerzym Walaszczykiem 4 dan na czele. Zawody otworzył Prezes OYAMA Polskiej Federacji Karate - Hanshi Jan Dyduch 8 dan. Patronat Medialny objęła TVP-Katowice.
Wśród uczestników turnieju znalazła się pięcioosobowa ekipa przedstawicieli naszego klubu. W jej skład weszli: Joanna Janiak, Wasielewska Maria i Arkadiusz Wojewoda - zawodnicy, oraz opiekunowie Robert Wasielewski i sensei Krzysztof Wojewoda. Sensei Krzysztof pełnił również obowiązki sędziego w trakcie trwania zawodów. Pojedynki w konkurencjach Kata i Kobudo zostały rozegrane systemem pucharowym, na trzech polach prezentacji. Rywalizacja w nich stała na wysokim poziomie, od którego nie odbiegali nasi reprezentanci. Niestety tym razem nie udało się im wrócić z medalem. Najbliżej zdobycia go  była sempai Joanna, która „poległa w boju” o trzecie miejsce, plasując się tuż za podium. Sempai Marysia, podobnie jak w ubiegłym roku, wyeliminowana została przez zawodniczkę, która sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy dobrej postawy podczas turnieju i życzymy udanych startów w przyszłości.
OSU !