Kolski Klub Sportów Walki

oyama karate - kickboxing

OYAMA IKF PZKB_logo
Bird

Letni Obóz – Białka Tatrzańska 2018.

W dniu 8 sierpnia swój 12-dniowy wypoczynek w górach zakończyli uczestnicy letniego obozu sportowo–rekreacyjnego, zorganizowanego przez nasz klub. 
 
Wzorem poprzednich lat sensei Marlena i Krzysztof Wojewoda zabrali młodych turystów do malowniczej Białki Tatrzańskiej, gdzie w pensjonacie „Pod Tatrami” spędzili aktywnie czas, realizujac zaplanowany programu zajęć. A był on tak bogaty, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie i nie groziła mu nuda. Już w drodze do miejsca zakwaterowania obozowicze odwiedzili Park Rozrywki „Rabkoland” w Rabce, korzystając do woli z jego atrakcji. Wynajęty autokar został do dyspozycji grupy na czas pobytu, co ułatwiło jej przemieszczane się do miejsc wycieczek. Dla rozruszania nóg przed głównymi wyprawami młodzi turyści rozpoczęli swoją przygodę „wspinaczkową” od krótkiego podejscia do Ośrodka Narciarskiego na Kotelnicy. Potem było bardziej ambitnie. Pod opieką przewodnika górskiego, dwukrotnie udali się do Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie pieszo pokonali wielokilometrowe szlaki widokowe, zachwycając się  pięknem górskich krajobrazów, poznając faunę, florę i historię tej części naszej ojczyzny. W trakcie swoich wędrówek odwiedzili Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zakopanem oraz zespół dworsko-parkowy w Kuźnicach, wstępując do muzeum przyrodniczego, gdzie podziwiali kolekcję kręgowców Antoniego Kocyana. Zdobyli Wielki Kopieniec i Nosal, przeszli szlak z Kuźnic przez Kalatówki na Sarnią Skałę, wracając Doliną Strążyską i Drogą pod Reglami pod skocznie w Zakopanem. Po każdej z wypraw zmęczeni wędrowcy koili swoje zmęczone ciała w wodach kąpieliska termalnego na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. Podczas wizyty w Spiskiej Krainie w Niedzicy, pokonali trasę parku linowego, zwiedzili Park Miniatur, poskakali na „dmuchańcach”, obejrzeli film w systemie XD czy też zmierzyli się ze sobą na arenie laserowego paintballa. W trakcie przebywania w miejscu zakwaterowania uczestniczyli w treningach sztuk walki, korzystali z boisk do gier zespołowych, grali w ringo, kometkę, tenisa stołowego, cymbergaja oraz rozwijali swoje zdolności artystyczne. Nie zabrakło oczywiście wieczornych dyskotek i karaoke. Wszyscy obozowicze otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz pamiątkowe koszulki i czapeczki.
    Całość wypoczynku nadzorowali: sensei  Krzysztof Wojewoda, Marlena Wojewoda, Mikołaj Michalak i sempai Arkadiusz Wojewoda.
    Wszyscy uczestnicy obozu, składają serdeczne podziękowania Gminie Miejskiej Koło i Powiatowi Kolskiemu za wsparcie jego organizacji.