Kolski Klub Sportów Walki

oyama karate - kickboxing

OYAMA IKF PZKB_logo
Bird

Otwarty Puchar Makroregionu Zachodniego

 W dniu 10 listopada 2018 r. przedstawiciele naszego klubu uczestniczyli w Otwartym Pucharze Makroregionu Zachodniego OYAMA PFK w Kata i Kumite. Turniej przeprowadzony został w Hali Sportowej AWF Wrocław, a jego organizatorem był Dolnośląski Klub OYAMA Karate na czele z Sensei Grzegorzem Trzeciakiem 4 dan.

W imprezie udział wzięło blisko 160 zawodniczek i zawodników z 16 ośrodków Oyama Karate (Piotrków Trybunalski, Sosnowiec, Turek, Koło, Herby, Brzeszcze, Łódź, Jelenia Góra, Katowice, Tychy, Zielona Góra, Jasień, Nowogród Bobrzański, Lubsko, Wrocław DKOK, Wrocław Dragon) oraz cztery kluby z Kyokushin Tezuka Group (Wałbrzych, Strzegom), Shinkyokushin (Legnica) i CSW Hodana (Legnica). Barwy naszego miasta reprezentowała skromna tym razem ekipa w składzie Maria Wasielewska – zawodniczka Kata, kategoria Juniorka Starsza i sensei Krzysztof Wojewoda - sędzia zawodów.

 W ubiegłym roku sempai Marysia startując w tej imprezie, wróciła do domu z pucharem za zwycięstwo w kategorii Juniorka. Z powodu zmiany kategorii wiekowej, nie mogła jednak bronić wywalczonego tytułu i musiała zmagać się o prymat w kategorii wyższej. Nasza reprezentantka stanęła na wysokości zadania wygrała finałowy pojedynek i została tym samym zwycięzcą w nowej dla siebie kategorii wiekowej.

 

Udział w imprezie wsparła Gmina Miejska Koło.