Kolski Klub Sportów Walki

oyama karate - kickboxing

OYAMA IKF PZKB_logo
Bird

VIII MISTRZOSTWA MAKROREGIONU CENTRALNEGO OYAMA PFK W KATA

W dniu 9 lutego 2019 r. w Hali Sportowej w Moszczenicy odbyły się VIII Mistrzostwa Makroregionu Centralnego OYAMA PFK w Kata. Ich organizatorem był Piotrkowski Klub Oyama Karate „WASHI” na czele z Sensei Dariuszem Szulcem 4 dan.
Impreza ta była kolejna okazją dla reprezentantów naszego Klubu, do sprawdzenia swoich umiejętności sportowych w trakcie bezpośredniej rywalizacji turniejowej.  W zawodach wystartowało ponad 100 karateków z 8 ośrodków Oyama karate (Turek, Koło, Łódź, Legionowo, Kozienice, Konin, Otwock i Piotrków Trybunalski) startujących w konkurencjach Kata i Kobudo. Podopieczni sensei Krzysztofa Wojewody wystąpili w skromnej pięcioosobowej ekipie, zdobywając pięć medali, które wywalczyli: Maria Wasielewska II miejsce Kata i II miejsce Kobuda, Supeł Zuzanna, Waberski Adam i Nowakowski Bartosz miejsca III. Szczęscie nie dopisało tym razem Niżewskiej Mai, której pół punktu zabrakło, aby znaleźć się w finałowej czwórce, dającej prawo do walki o medale. Finaliści otrzymali puchary i dyplomy z rąk Starosty Powiatu Piotrkowskiego Pana Piotra Wojtysiaka.
Opiekę nad naszymi zawodnikami sprawowała sensei Marlena Wojewoda wraz z przybyłymi rodzicami, a sensei Krzysztof Wojewoda pełnił funkcję sędziego centralnego zawodów.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i liczymy na kolejne medale.