Kolski Klub Sportów Walki

oyama karate - kickboxing

OYAMA IKF PZKB_logo
Bird

ŚLESIN SZCZĘŚLIWY DLA ZAWODNIKÓW NASZEGO KLUBU

5 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy medal to efekt dobrych walk naszych karateków na zorganizowanych w Ślesinie IV Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Centralnego Oyama Polskiej Federacji Karate w Kumite.
W turnieju udział wzięło blisko 120 zawodników z 9 ośrodków Oyama Karate tocząc zacięte pojedynki w 5 kategoriach wiekowych. KKSW reprezentowała 13-osobowa grupa podopiecznych sensei Krzysztofa Wojewody i sempai Arkadiusz Wojewody. Walki prowadzone były na wysokim poziomie sportowym i charakteryzowały się dużą zaciętością, co powodowało, że o zwycięstwo w nich było bardzo trudno. Jednak młodzi przedstawicieli naszego klubu stanęli na wysokości zadania, zdobywając 9 medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Nowakowski Bartosz - kat. dziecko do 35 kg, Zalas Kacper - kat. młodzik do 40 kg, Łukaszewska Julia - kat. młodziczka do 35 kg, Waberski Adam - kat. młodzik do 60 kg, Wasielewska Maria - kat. juniorka starsza do 50 kg, stopień niżej ulokowali się: Stasiak Hubert - kat. dziecko do 25 kg, Żabierek Dominik kat. junior do 60 kg, Szczesiak Jan - kat. junior starszy do 80 kg, najniższe miejsce na podium wywalczył Michalczyk Miłosz – kat. junior starszy do 70 kg. Mimo dobrych walk eliminacji nie przebrnęli: Niżewska Maja, Idczak Martyna, Lewandowski Eryk i Lewicki Jakub. Udział w imprezie był ostatnim sprawdzianem przed wyłonieniem kadry na zbliżające się Mistrzostwa Polski Oyama PFK w Kumite, które odbędą się 13 i 14 kwietnia w Krakowie.
 
Zarząd Klubu i zawodnicy serdecznie dziękują Gminie Miejskiej Koło za wsparcie finansowe uczestnictwa w imprezie, a rodzicom za wspaniały doping.