Kolski Klub Sportów Walki

oyama karate - kickboxing

OYAMA IKF PZKB_logo
Bird

IX Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Oyama Karate w Kata

IX Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Oyama Karate w Kata
 
 
Uczestnicy przed rozpoczęciem turnieju
 
        W sobotę 26.11.2011 r. w sali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Turku odbyły się IX Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Oyama Karate w Kata.
 
Tym razem organizatorem zawodów był Turkowski Klub Karate. Wśród ponad 100 zawodników z Bydgoszczy, Konina, Łasku, Brudzewa, Łodzi, Turku, Kramska, Kłodawy, Warszawy, Łomianek, Poznania oraz Grodźca, znalazła się ekipa z naszego klubu. W jej skład weszli: Wasielewska Maria, Szabelska Wiktoria, Broż Michał, Pachliński Wojciech, Opas Kacper, Walczak Hubert, Szymaniak Kacper, Wojewoda Arkadiusz, którymi opiekowali się Prezes Marlena Wojewoda i występujący w roli sędziegoKrzysztof Wojewoda.
 
 
 
Nasi przedstawiciele
 
Walki toczyły się w ośmiu kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców: dzieci, dzieci starszych, juniorów młodszych, juniorów oraz w kategorii kobudo ( kata z bronią) juniorów dziewcząt i chłopców. W trakcie pojedynków eliminacyjnych wyłonione zostały półfinałowe czwórki, w których znalazł się tylko jeden zawodnik z Koła - Kacper Szymaniak. Ostatecznie mimo dobrej postawy podczas dalszej części zawodów, zakończył on rywalizację na najniższym stopniu podium zdobywając brązowy medal.
 
 
 
Kacper Szymaniak brązowym medalistą w kategorii Junior Młodszy.
 
Należy zwrócić uwagę na to, że dla większości z naszych zawodników był to pierwszy start turniejowy, a postawa podczas prezentacji kata i sposób w jaki poradzili sobie ze stresem pozwala z nadzieją patrzeć na ich przyszłe starty.
 
Zarząd Klubu serdecznie dziękuje rodzicom za pomoc w transporcie dzieci i gorliwy doping.
 
Osu!!!